077-2315336

מהי עבודה מועדפת?

הדפסה
דוא"ל
פייסבוק
WhatsApp

מהי עבודה מועדפת? מדינת ישראל מעניקה הטבה לחיילים משוחררים הידועה בתור ״עבודה מועדפת״. באמצעות הטבה זו המדינה מכניסה כוח עבודה ישראלי לתחומים מסוימים הסובלים ממחסור בכוח אדם וצריכים חיזוק. החיילים המשוחררים הנכנסים לתחום זה נהנים ממענק חד פעמי, המשולם על ידי הביטוח הלאומי, סכום העומד היום על 9550 שקלים. כך העובדים מקבלים תמריץ נוסף לעבוד בעבודות אלו. זוהי הגדרה כללית של הנושא אך כמובן שישנם תנאים מיוחדים שעליהם לעמוד. אז מהן בעצם עבודות מועדפות בישראל של 2017 ומהם התנאים בשביל לקבל את המענק. על זאת ועוד במאמר הבא:

מהי עבודה מועדפת, ותנאי הזכאות למענק עבודה מעודפת

ישנם מספר תנאים שצריך לעמוד בהם על מנת ליהנות מכספי המענק:

עבודה נדרשת – החוק מגדיר היטב את העבודות אשר נחשבות לעבודות נדרשות ובהן ניתן לקבל את המענק. נכון להיום עבודות נדרשות מתייחסות לעבודה במפעלי תעשייה ובתי מלאכה, תחנות דלק, בתי מלון, חקלאות ובתי אריזה וטיפול בבעלי מוגבלויות. החוק אינו מתייחס לעבודות פקידותיות ואדמיניסטרטיבות בתחומים אלו אשר אינם נחשבים לעבודה נדרשת. שימו לב, אם יש לכם ספק האם העבודה שלכם מוגדרת כעבודה מועדפת, ניתן לברר זאת במשרדי הביטוח הלאומי.

שירות סדיר או שירות לאומי – הביטוח הלאומי מעניק את התשלום לחיילים אשר סיימו שירות סדיר או שירות לאומי של 24 חודשים ועבדו תקופה של לפחות שישה חודשים בעבודה המוגדרת כעבודה נדרשת. יוצאי  דופן הן נשים אשר הפסיקו את השירות בעקבות נישואין, השלימו לפחות 6 חודשי שירות ונישאו תוך שלושים יום מרגע סיום השירות. ישנה גם אפשרות למענק חלקי עבור מי שעבד פחות משישה חודשים; במקרה זה המענק ישולם באופן יחסי למספר ימי העבודה.

עבודה במשרה מלאה – המענק מתייחס לעבודות במשרה מלאה; 8 שעות ביום.

תחילת העבודה – על מנת ליהנות מהמענק יש להתחיל את העבודה במהלך השנה הראשונה מתום השחרור. במידה ועברה יותר, אך החייל המשוחרר עונה על תנאי זכאות כלליים לדמי אבטלה, ניתן לקבל את המענק.

הגשת תביעה לתשלום מענק עבודה מועדפת

המענק אינו משולם באופן אוטומטי, יש למלא תופס תביעה באמצעות אתר הביטוח הלאומי. לצורך הגשת התביעה לעבודה מועדפת יש להגיש את המסמכים הבאים:

  • טופס תביעה לתשלום מענק (באתר הביטוח הלאומי).
  • צילום תעודת שיחרור או כל מסמך רשמי אחר של צה״ל המעיד על תאריך השחרור. או מסמך מקביל במקרה של שירות לאומי-אזרחי.
  • אישור מהמעסיק הכולל את סוג העבודה, מקום העבודה ותקופת העבודה תוך כדי ציון מספר ימי העבודה בכל חודש.

במקרה של חיילים משוחררים המתחילים לעבוד בעבודה מועדפת לאחר שחלפה שנה ממועד השחרור יש צורך להגיש את כל תלושי השכר של השנה וחצי האחרונה.

פוסטים דומים

עבודה בתחום האופנה מרכז

מותגי האופנה המובילים מחפשים אותך! מגוון תפקידים במותגי האופנה המובילים בארץ. תנאים מעולים! תחילת עבודה מיידית! ליווי צמוד לאורך כל הדרך בחינם. יועצי מכירה, מורשי קופה, מחסנאים וצוות ניהול. מטבריה ועד אילת.

קרא עוד »
עבודה בבתי מלון באילת

עבודה בבית מלון

מגוון תפקידים בבתי המלון המובילים בארץ. תנאים מעולים! תחילת עבודה מיידית! ליווי צמוד לאורך כל הדרך בחינם. מלצרות, מטבח, קבט"ים, תורני אחזקה, פקידי קבלה, נציגי שירות לאורח, מארחות, ברמנים, חדרנים ועוד..

קרא עוד »

יועץ מכירה באילת

מגדירים את עצמכם כאנשים שיודעים למכור קרח לאסקימוסים?, או בעלי תודעת שירות גבוהה ויכולות שכנוע טובות? אז התפקיד הזה בדיוק בשבילכם. אילת מוכרת כיעד תיירותי

קרא עוד »
עובד אקסטרות

עבודת אקסטרה

ישנם אנשים המחזיקים במשרה קבועה, אך מחפשים הכנסה נוספת. הכנסה נוספת זו, היכולה להיקרא גם עבודת אקסטרה, עשויה להגיע במגוון תחומים וצורות. אנשים מחפשים עבודה

קרא עוד »

שליחת קורות חיים

מלאו את הפרטים והוסיפו קובץ קורות חיים (אם יש לכם) – אנחנו כבר נעשה את כל השאר

דילוג לתוכן